RADOM AIRSHOW 2013

Wszystko o imprezach typu Air Show. Spotkania, propozycje, relacje, fotografie.

Re: RADOM AIRSHOW 2013

Postprzez ca5tor » 12 sie 2013, o 21:43

Teraz tylko żeby pogoda i zdrowie :beer: dopisało ;-). Jednak kabina F16 oddaliła się -za małe znajomości :cry2:
Ale liczę na spotkanie :evil: Będzie ogień.

Obrazek
ca5tor

Postprzez Edelmann » 12 sie 2013, o 23:15

A co Ty tam z tymi biletami kombinujesz? :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Polish Virtual Air Force // 11 WELT-almost ready to retired :D
keep smiling: https://www.youtube.com/watch?v=RHpClGAAvpg
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Dako » 12 sie 2013, o 23:17

Rozumiem że dla mnie ? :-> cholera staram sie załatwic ten pie@#$ transport do PL żeby pojechać do Radomia, ale nie wiem jak to wszystko wypali :-/
Obrazek
Hotas Warthog, 2 Cougar MFD's Trackir 5 - Falcon BMS
Per Aspera ad Astra
o co ci chodzi ? po co ta agresja !
nie wiem nie znam się zarobiony jestem - przyjdz jutro
Dako
Porucznik PVAF

Nalot: 109:02

Postprzez Bob! » 13 sie 2013, o 18:52

Ja nie dostałem urlopu na ten okres więc tym razem mnie nie będzie :cry2:
Bob!
Porucznik PVAF

Postprzez Maverickdan » 14 sie 2013, o 11:52

Panowie!!!! Ed nalazł noclegi więc macie czas do wieczora żeby jeszcze coś zarezerwować
Obrazek
"Polish Virtual Air Force"
Maverickdan
Major PVAF

Postprzez Edelmann » 14 sie 2013, o 13:28

Zarezerwowałem trzy noclegi na cztery miejsca :
z 22/23(z czwartku na piatek), 23/24( z piątku na sobotę), 24/25( z soboty na niedzielę)

Jak napisane wyżej pierwszeństwo mają osoby , które się zapisały wcześniej: Edelmann, MAv i Cygan. Cygan potwierdź że bierzesz jeszcze kogoś ( jeśli żonę - to zastanów się nad tym bardzo, czy wiesz co robisz :mrgreen: )
Jeśli ktoś ma jeszcze potrzebę to musi się pilnie z tym zgłosić do mnie jest teoretycznie szansa zwiększyć rezerwację.
Noclegi sa w tzw. "Bursie szkolnej nr 3" przy ul. Śniadeckich 5. Cena wyjdzie dużo poniżej 40 zł na osobodobę. Odnośnie lokalizacji , ceny itp nie ma co się wczulać, ważne że w ogóle jeszcze jakiekolwiek noclegi na czas airshow są.

-> Mav - załatwione są noclegi, będzie dla nas kierowca na czas airshow, woda ognista jest ogólnodostępna, Tobie pozostawiam załatwienie... wiesz czego :-D ( i lepiej żebyś się sprawił )
Obrazek
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Edelmann » 14 sie 2013, o 23:34

Jakieś plany, spotkania i inne tego typu akcje na Airshow?
Ze swojej strony proponuję taki mini zlot eskadry jako święto poprzedzające kolejny sezon lotów. Mav, Sancho i ja, i pewnikiem kilku innych znajomych, kolegów, przyjaciół parających się głównie fotografią lotnicza będziemy obecni raczej w miejscach sprzyjających oglądaniu pokazów dynamicznych, no i pstrykaniu fot - czytaj: na pewno poza terenem pokazów.
Pewnikiem większość osób będzie obecna na terenie pokazów. Gdyby zaszła potrzeba spotkania się to pokrótce sytuacja wygląda tak:

Obrazek

Numer 1 - https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF& ... d1d72f02b8

miejsce - gdzie jak zaznaczył Sancho :"dopalacze wgniatają w ziemię" . Warte grzechu rano. Pewnie będziemy podobnie jak dwa lata temu. Pole mieliśmy nieomal dla siebie .

Numer 2. https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF& ... ac5e02d5c6

Miejsce magiczne, osławiona ulica Skaryszewska. Po znalezieniu odpowiedniej miejscówki pośród krzaczorów i haszczy , jak tez posiadając specjalistyczny skomplikowany wynalazek pod tytułem drabina, można ustawić ją przy płocie i podziwiać panoramę pokazów z drugiej strony, ale z dobrym naświetleniem - słońce z tyłu. Maszyny latają "z prawa do lewa" i odwrotnie , jak też od osi pasa wprost na ogladającego. Warto zauważyć , że położenie miejscówki w stosunku do pasa mniej więcej odległościowo podobne do jednego z miejsc spotterskich na terenie lotniska, za które płaci się kilka stówek - dziekujemy, nie skorzystamy , przeznaczymy na inne rzeczy...wiadomo jakie.
Na ostatnim airshow nie byliśmy w tamtym miejscu ale nie musimy się przekonywać , wiemy że powinno być mocne. Tym razem pewnie się uda.

Numer 3. https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF& ... 223d876bf0

Byliśmy zeszłego roku. Warte grzechu. Goniące dźwiek F-16 - nalatujace co chwila, czy Trecce tri colori w pełnej krasie, później magia słońca chylącego się ku zachodowi dając fajne światełko czynią z tej miejscówki też mocny punkt . Odnosiłem wrażenie że wszyscy jakby celowo robili pokaz specjalnie dla nas. Zapomnijcie o takich widokach na terenie pokazów. Drabinka wskazana jak ktoś chce ogladać od poziomu pasa wzwyż. My wejdziemy na dach auta Mava...

Jak to się od strony ,mojego obiektywu utrwaliło , można looknąć tutaj:

https://picasaweb.google.com/1029587760 ... 9788263906

Jeśliby spotkanie nie wypaliło w czasie trwania pokazów to warto przeprowadzić je w miejscu w którym piloci lubią przesiadywac po lotach - czyli jakis bar. Wszystko do omówienia. Wymiana numerów telefonów wskazana.
Obrazek
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Maverickdan » 15 sie 2013, o 21:12

Dwa wolne miejsca jeszcze są ludzie ogarnijcie się:)
Obrazek
Maverickdan
Major PVAF

Postprzez Dako » 15 sie 2013, o 22:14

Mav ale to nie jest takie proste jak by sie mogło wydawać :-/
Z miłą chęcią bym pojechał żeby sie z wami spotkać, ale nie wiem czy wyrobie terminowo :-?
Obrazek
Per Aspera ad Astra
Dako
Porucznik PVAF

Postprzez Edelmann » 15 sie 2013, o 23:15

Siema, Dako , nikt nie rozkazuje, nie tłumacz się :mrgreen:
A Ty Mav nie krzycz :-D
Chodzi o to, żeby nie było potem na ostatnią chwilę. Są po prostu wolne miejsca na podorędziu. Wiem, że będzie trudno potem jak by ktoś zaspał albo sie zastanawiał. Wydaje mi się ze wystarczająco długo trąbiło sie o tym tutaj, więc jutro oddzwaniam i zmniejszam rezerwację. Gdyby ktoś jednak się obudził na dwa dni przed to niech się nie wstydzi i też niech da znać. Wujek Ed pomoże. ;-)

Odnośnie numerów telefonów- jak chcecie się wymienić numerami to prześlijcie mi swoje numery na PW, i jeśli nie macie nic przeciw , zamieszczę je w profilach pilotów w dziale: 11 WELT kadra/piloci eskadry, które jest zahasłowane i my mamy do niego dostęp.
Obrazek
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Dako » 16 sie 2013, o 19:16

Ed kiedyś podałeś mi hasło, ale to hasło nie działa... chyba że do tego działu jest jeszcze inniejsze :-P
Obrazek
Per Aspera ad Astra
Dako
Porucznik PVAF

Postprzez Edelmann » 20 sie 2013, o 20:35

Zwolniło się jedno miejsce, jak by kto zainteresowany był.
Obrazek
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Sniffer » 21 sie 2013, o 21:31

Zdrastwujtje!

Widzę, że przygotowania do AS2013 idą tu pełną parą :) Wiedziałem gdzie zajrzeć :)

Słuchajcie - u mnie sytuacja wygląda tak: miałem jechać w sumie z 1 kumplem, który prawdopodobnie odpada (nie mam kontaktu z nim dzisiaj, a czas goni niemiłosiernie). Dlatego szukam różnych, dziwnych opcji... Generalnie odpadł mi też transport, a w tym roku swoim nie bardzo mogę jechać stąd kombinacja nie dotyczy tylko noclegu ale i transportu (tu działam na różne sposoby, ale jakoś tam wyląduje - nie ma siły!). Pytanie odnośnie tych miejsc noclegowych Edelmann... jest szansa jutro jakoś potwierdzić wieczorkiem i się z Wami ewentualnie zgrać? Przy czym nie jestem pewien czy mi się koleżka nie obudzi, dlatego wstępnie już pytam dzisiaj... Generalnie mnie interesuje przyjazd do Radomia w sobotę rano i ewentualnie zostać do niedzieli - jak się z nikim nie dogadam to najwyżej wracam w sobotę wieczorem... Dajcie znać jak to wygląda u Was z tym noclegiem itp...

PS. Wszystkie Wasze nr tel. z akcji Ostrava 2010 zgubiłem w marcu... tego roku (kasacja oprogramowania ;-)), także ewentualnie PW w tej chwili :)

Pozdro!!!
Sniffer

Postprzez Sancho » 24 sie 2013, o 23:35

Takie tam z piątku. Było ciekawie :tank:

http://lockon.pl/status.php
"A fighter without a gun... is like an airplane without a wing" dedicated for F-4 Phantom ;)
Sancho
Kapitan PVAF

Postprzez Dako » 25 sie 2013, o 20:30

OO przelot 11 welt nad Radomem :mrgreen:

Cholera czemu mnie tam nie ma :-/ :cry:
Obrazek
Per Aspera ad Astra
Dako