NATO Days Ostrava 24-25.09.2011 - wspólny wypad

Wszystko o imprezach typu Air Show. Spotkania, propozycje, relacje, fotografie.

Re: NATO Days Ostrava 24-25.09.2011 - wspólny wypad

Postprzez Killa Bra » 23 wrz 2011, o 12:53

Odpadam chopaki, dostałem mieszkanie i muszę teraz w weekend ogarnąć wynajętą chawirę do żeby ją zdać. Mam trochę pakowania sprzątania i przenoszenia.
Killa Bra

Postprzez Sniffer » 23 wrz 2011, o 14:45

Edelmann napisał(a):Siemano. Moje numero telefono się nie zmieniło, więc jak coś to dawaj znać.
Może się gdzieś po trasie spotkamy , jeśli dalej masz białą skandynawską limuzynę.

OK - będziemy na kontakcie... Limuzyna bez zmian.

Z tego co wyczytałem to chyba jedziecie wcześniej.. ja z Leszna wyjade gdzieś ok. 2:30-3:00. Wiem, że może się powtórzyć sprawa z korkami, ale nie będzie tyle postojów (typu czekanie na Bob'a :-P ) to może smyknę :) Dodatkowo będę miał ciężarną na pokładzie także dziewcze musi wypocząć. Przekręce jakoś z płyty i wtedy się zgadamy :)
Sniffer

Postprzez Sniffer » 23 wrz 2011, o 19:12

Panowie, złe wieści - Red Arrows odwołali... Ale jadę ze względu na Izraelskiego "przeciwnika" ;-)
Sniffer

Postprzez Bob! » 23 wrz 2011, o 19:50

Nie ma Red Arrows? :cry:
Trochę lipa się zrobiła.
Bob!
Porucznik PVAF

Postprzez Toniak47 » 25 wrz 2011, o 09:43

Powiewam Wam, że średniawo jestem zadowolony z Ostravy.

Podobały mi się akcje na poligonie (ruchy i ostrzał piechoty, czołgi, apc, anti air był nawet no i wystrzały z artylerii kilka razy - fala uderzeniowa była taka, że flaki się przewracały w brzuchu) :D

Ale jeśli chodzi o jety to latały wyjątkowo dalej niż rok temu (nad publiką).

Na wystawie statycznej też powiewało nudą bo nic nowego zbytnio.

A pokazy dynamiczne to jedynie podobały mi się Turkish Stars, MiG-29, no i F-16 Demo Team. Eurofighter latał chyba kilkanaście sekund a Gripeny przechwytujące Boeinga 737 trochę 'zamulały'.

W skrócie mówiąc to chyba za często bywam ostatnio na pokazach bo liczyłem na jakieś WOW :D

Więc pora chyba odpuścić Radom i Ostrave.... i wybrać się gdzieś dalej pooglądać w akcji F-15, F-A/18 czy F-22!
Toniak47

Postprzez Bob! » 25 wrz 2011, o 13:46

W tym roku Pepiczki się niezbyt postarali, i muszę przyznać, że nawet statyka w Radomiu była lepsza, nie wspominając o dynamice (powietrznej). Natomiast dla m,nie duże wrażenie zrobiły jeżdżące Strieły, KUBy oraz różnorakie pojazdy typu BWP oraz działa pancerne z czołgami :) To oraz występ Turków uratowało w części Czechy - bez tego byłoby totalne dno, a tak jest poziom średni ze wskazaniem na niski. Niemiłym wspomnieniem było żerowanie za parking (w zeszłym roku nie było tego typu niespodzianki) oraz za kibel.... niby 5 koron to nic, ale w zeszłym roku też tego nie było. Chyba kryzys dopadł też Pepicków :D
Bob!
Porucznik PVAF

Postprzez Edelmann » 25 wrz 2011, o 15:34

Moje odczucia na temat Ostravy są podobne. Na krótko przed podjąłem decyzję, że jadę tam bez udziwnień fotograficznych ( bo tak na każde pokazy wolę jeździć - krzaczory i teren poza własciwym miejscem pokazów ) i faktycznie klapa. Jak już pepiki zaczęli demonstrować swoje policyjne samochody osobowe to myślałem że sobie wyjdę. Cześc dynamiczna w powietrzu to flaki z olejem przerywane występem Shutte-go na F-16 , pokaz Turkish Stars - ich komentator to po prostu max czadzior!!. Troche też ciekawiej zrobiło sie patrząc na "galopującego " po murawie T-72 i całą resztę pancernego zagonu i zestawów przeciwlotniczych. Statyka dość ciekawa, ale jak zwykle dostęp do kilku ciekawych pozycji byłby okupiony długasnym przestawaniem w kolejce. Gdybym nie był zmęczony zdrowotną niedyspozycją i nieprzespaną nocą , wiedząc dodatkowo, jak nieciekawy jest program , to stanąłbym chyba od razu w kolejeczkę i pooglądał wnętrze Awacs-a i B-52. I to chyba byłoby najbardziej ciekawe doświadczenie.
O innych "niespodziankach" dobitnie podkreślających głupotę organizacyjną napisał już Bob.
Czy pojadę na następną Ostravę ?. Tylko pod jednym warunkiem - w sposób dyktujący potrzebę zrobienia dobrych zdjęć. Czyli na więcej niż jeden dzień. Dla pokazów w powietrzu nie wchodzic absolutnie na teren pokazów - bo to nieporozumienie, a więc gdzies poza teren lotniska. Inaczej nie ma sensu jechać.
Moja subiektywna ocena pobytu z Nato Days jest taka że było słabiej niż zesłoroczne i duuużo słabiej niż Radom.
Obrazek
Polish Virtual Air Force // 11 WELT-almost ready to retired :D
keep smiling: https://www.youtube.com/watch?v=RHpClGAAvpg
Edelmann
Major PVAF

Poprzednia strona

Powrót do AIRSHOWS