RADOM AIRSHOW 2011 wspólny wypad

Wszystko o imprezach typu Air Show. Spotkania, propozycje, relacje, fotografie.

RADOM AIRSHOW 2011 wspólny wypad

Postprzez Edelmann » 16 paź 2010, o 18:39

Nie wiem jak na szybko nazwać temat ale póki co niech będzie tak. W tym temacie proponuję przedstawiać propozycje na wspólne wypady,no i organizowac się na poszczególne wyjazdy- tak , jak to było w przypadku NATO Days 2010.
Obrazek
Polish Virtual Air Force // 11 WELT-almost ready to retired :D
keep smiling: https://www.youtube.com/watch?v=RHpClGAAvpg
Edelmann
Major PVAF

Re: RADOM AIRSHOW 2011 wspólny wypad

Postprzez Maverickdan » 17 paź 2010, o 11:43

No ja już na następne loty będę na 100% ale odbywające się na terenie Polski. Póki co brak kasy większej kryzys panie kryzys.
Ostatnio edytowano 23 lut 2011, o 23:10 przez Edelmann, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Dbamy o pisownię :P
Obrazek
"Polish Virtual Air Force"
Maverickdan
Major PVAF

Postprzez Bob! » 17 paź 2010, o 12:30

No ja też będę na następnych lotach, te były super i mam chrapkę na następne. Tym razem może z większą ilością browców :ruski:
Bob!
Porucznik PVAF

Postprzez Edelmann » 18 paź 2010, o 00:35

Panowie ciesze się że iskra jest. Skoro w Polsce, to pragnę Wam zaproponować esensję pokazów lotniczych w postaci Airshow Radom 2011. Długo były spekulacje na temat tego czy sę odbędzie,jednak jak już wiadomo - odbedzie się.
Z niepotwierdzonych źródeł wiem że planowane są pokazy następujących maszyn:..uwaga:

Mig-29, Ts-11 Iskra, Pzl-130 Orlik, JAS-39 Grippen, L-159 ALCA, Rafale, Alpha Jet, F-18 Hornet, F-16 Fighting Falcon, Eurofighter, Harrier, Tornado, Su-27, Su–22, Su-24, Su-25, T-38, C-130 Hercules, Casa C-295,
Ił-76, An/M-28 Bryza/Skytruck, Mi-24, Mi-35, W-3 Sokół, SW-4, UH-60 Black Hawk, CH-47 Chinook, Saab-105, AH-64 Apache, Ka-50, F-22 Raptor, C-17.

Pozycja przedostatnia (nie ważne czy statyka czy w powietrzu) zwala mnie z nóg i od obecnej chwili każe bezustannie myślec o tych pokazach.

Na Airshow w RAdomiu byłem dwa razy zaledwie i podstawowe dwa wnioski na szybko,jakie mogę wyciągnąć:
1.impreza dość trudna dla fotografujących
2.Nie warto jechać na dwa dni...tylko na 5 . Czyli przyloty, treningi i właściwe dwa dni pokazów. (Urlop obowiązkowy)

Wnioski te oczywiście takie trochę pod światek fotografujących , ale ten światek w naszym gronie mam nadzieję rozrośnie się w szybkim tempie.

W związku zpowyższym w celu poprawy jakości ogladania z w szczególności fotografowania mam zamiar zmienić nieco formułę uczestnictwa i tak:
ad1.
Wspomniana trudność fotografujących polega n atym że pokazy ogladane sa pod słońce. Lipa zarówno dla oglądających a zwłaszcza fotografujacyh - robimy zdjęcia samych sylwetek maszyn - zero detali na samolocie. Aby to zmienić mam zamiar :
- albo skorzystac z dodatkowo płatnej opcji tj wykupienie miejscówki Spoters pack 2 - znajdującej się na południe od lpasa startowego. Podejrzewam jednak że cena tej miejscówki - jak to w naszej POLSZCe -będzie wyższa niż ilość rozumu jaką trzeba mieśc żeby za nią zapłacić, więc pewnikiem nie skorzytsam . No chyba że będzie to w granicach 30zł /dzień powiedzmy. (strzelam jednak że pewnie organizatorzy krzykna za to jakies 10 razy więcej, dlatego niech mnie cmokną...)

-dlatego też zamierzam skorzystać z miejscówki poza terenem lotniska przy słynnej ulicy Skaryszewskiej (za ogrodzeniem lotniska). Miejscówka ta znajduje się w odległości od pasa takiej samej jak widownia , jednak z tą róznica ,że od południa (ze słońcem) a maszyny akurat nad tym miejscem mają wytyczone osie pokazu, wzdłuz których robią albo odejścia po starcie , albo wykonują po prostu pokaz. Zaletą więc tych miejscówek jest możliwość niejednokrotnego oglądania nadlatujących , odlatujących nisko maszyn, czesto z widocznymi "marchewami" . Efekt niesamowity , maszyny blisko i nisko, a dla fotografa i "oglądacza" raj nie z tej ziemi.

ad2. Po protu wziąść urlop i przyjechac nieco wcześniej.

Co do zaklepania noclegów. Sprawa jest poważna. Aby mieć jako taką pewność co do zalapania noclegów, trzeba załatwiac to JUŻ i decydowac o swoim udziale JUŻ . Chętnych na Airshow oprócz nas jest jeszcze kilkadziesiąt tysięcy innych takich jak my i oni wiedza to samo co my i niechą się obudzić z rękami w nocniku.
Stąd proponuję aby decydować o swoim udziale w imprezie nie do końca tygodnia czy miesiąca, ale na przysłowiowe "na wczoraj". W tym tygodniu trzeba będzie zaklepywać jakieś tanie noclegi żeby nikt nas nie ubiegł.

Tak Apropos, przypomniało mi sie... ..Sancho , Ty nie jestes przypadkiem z RAdomia? Jesli tak to może dałbyś radę (jak już będziemy mieli ustaloną listę)coś znaleźć? :mrgreen:

Panowie!, żeby nie zastanawiać się polskim zwyczajem do maja 2011, proponuję otwoerac listę zdecydowanych chętnych:

1. Edelmann
2. MaverickDan (nawet najmniejszego słówka sprzeciwu nie chcę słyszeć! No i przyjeżdżasz jak ja wcześniej-szybki kurs foto przy okazji odbędziesz ) :P
3.
4.
5.
6.

Grupa , którą bylismy razem w OStravie - w sumie moglibyśmy spiknac się też jakoś- jak ostatnio. Oczywiście w sytuacji , kiedy wszyscy pojedziemy na ten sam czas. Jak wspomniałem, ja planuję tym razem na dłużej . Jeśli ktoś ma taki sam zamiar, służę oczywiście własnym transportem.
Obrazek
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Bob! » 18 paź 2010, o 17:40

Taa już widzę Su-25 czy Ka-50. Albo Craptora :lol:

Niemniej

1. Edelmann
2. MaverickDan (nawet najmniejszego słówka sprzeciwu nie chcę słyszeć! No i przyjeżdżasz jak ja wcześniej-szybki kurs foto przy okazji odbędziesz ) :P
3. Bob!
4.
5.
6.
Bob!
Porucznik PVAF

Postprzez Sancho » 18 paź 2010, o 19:19

Tak Apropos, przypomniało mi sie... ..Sancho , Ty nie jestes przypadkiem z RAdomia? Jesli tak to może dałbyś radę (jak już będziemy mieli ustaloną listę)coś znaleźć? :mrgreen:

:mrgreen: Do końca roku albo dłużej jestem poza domem ale mogę się tym zająć - na weekendy i święta często wracam. Potrzebuję wiedzieć ile osób i od kiedy do... 28 aug.?

1. Edelmann
3. Bob!
4. Sancho
5.
6.

:beer:
"Polish Virtual Air Force"

http://lockon.pl/status.php
"A fighter without a gun... is like an airplane without a wing" dedicated for F-4 Phantom ;)
Sancho
Kapitan PVAF

Postprzez Bob! » 18 paź 2010, o 19:56

To już czuję :beer: :D
Bob!
Porucznik PVAF

Re: "Ekipa wypadowa"

Postprzez Edelmann » 18 paź 2010, o 22:50

Lsta samolotów którą przedstawiłem jest "nieco" przegięta . Bob słusznie zwrócił mi uwagę, że tam sa takie egzotyki jak KA 50 :D. Ale po wylaniu zimnego kubła wody na łeb śmiem zaryzykowac twierdzenie że jeśli wszystko dobrze zagada to mamy szanse na pewno obejrzeć MiG 29, F-16, F-18, Grippena, niewykluczone że F-15,może Su 27, do tego wiele pomniejszych napędzanych śmigłem. Standartowo pewnie pokaz naszych sił powietrznych, Orliki , kilka atrakcji z udziałem grup akrobacyjnych.
Liczę mocno na Red Arrows i aż boję się że (jak już będą)to są tak dynamiczni, że aż człowiek nie bedzie w stanie złapać ciekawego ujęcia.
NA F 22 też tak na prawdę nie liczę, ale nadzieja matką głupich. Ten 1% szansy jest. NA RIAT w końcu był. No ale RIAT to nie Radom :) Po dwóch latach chudych jakiś jeden tłuściutki mógłby w końcu chyba być?

Panowie określcie sę w miarę możlliwości (wiem że to jeszcze rok), na jak długo chcielibyście przyjechać - czy też tak dużo wcześniej czy tylko na weekend pokazowy, no i do ilu z łotówek na nocleg przewizujecie max wydać?
Obrazek
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Robos » 13 lut 2011, o 14:24

W tym roku trudno mi na 100% określić, ale jeśli będę w kraju to zrobię wszystko, żeby być. Prawdopodobny scenariusz jest taki, że dojadę w piątek i będę do niedzieli. Noclegami się nie przejmuję bo mam samochód kombi :mrgreen:

1. Edelmann
3. Bob!
4. Sancho
5. Robos
6.
Robos

Postprzez Edelmann » 19 lut 2011, o 19:21

Garśc informacji n/t Air Show 2011. -fragment tekstu ze strony oficjalnej AirShow:

"NA zaproszenie Dowódcy Sił Powietrznych odpowiedziały Włoskie Siły Powietrzne, które do udziału w pokazach dynamicznych oddelegują zespół akrobacyjny FrecceTriColori oraz samolot C-27J Spartan na wystawę statyczną. Chorwacja z kolei zapowiedziała udział zespołu akrobacyjnego „Wings Of Storm”. Po krótkiej przerwie, na polskich pokazach zawita również zespół akrobacyjny „Patrouille de France”.
Po raz pierwszy w Polsce wystąpi również zespół akrobacyjny Patrouille de Swiss ze Szwajcarii. Bardzo dobre wieści przedstawili: attaché Wielkiej Brytanii, który zapowiedział obecność członka formacji „Battle of Britain Memorial Flight”, attaché Węgier – JAS-39 Gripen i An-26, oraz attaché USA potwierdzając przelot nad lotniskiem samolotu B-52 Stratofortress oraz prezentację samolotu C-17 Globemaster na wystawie statycznej.
W gronie najlepszych zespołów akrobacyjnych świata najprawdopodobniej zabraknie „Red Arrows” z Wielkiej Brytanii oraz „Midnight Hawks” z Finlandii, które gościły w Radomiu w 2009 roku.

Organizatorzy AIR SHOW – 2011 oczekują na informacje z Białorusi, Czech, Ukrainy, Holandii, Turcji, Szwecji, Hiszpanii, Rosji, Austrii, Grecji i Rumunii, które najprawdopodobniej nadejdą w I kwartale bieżącego roku."
Obrazek
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Bob! » 19 lut 2011, o 20:49

.......................wyjdzie jak zwykle :) :hahaha:
Bob!
Porucznik PVAF

Postprzez Edelmann » 21 lut 2011, o 21:56

-=Boberros=- napisał(a):.......................wyjdzie jak zwykle :) :hahaha:

Eeee, nie ma co z góry pesymistycznie podchodzić do tematu. Jeśli będzie jak będzie, no to cóż, wychodzi na to, że każdy następny airshow jest gorszy od poprzedniego. Generalnie jestem dobrej myśli. Będzie cokolwiek latało, to już będzie dobrze. Mi tam bardziej będzie od super wymarzonego programu brakowało stałoogniskowego tele 500 mm. Ważne, żeby pogoda dała radę. Liczę na dobre towarzystwo okraszone dobrym humorem w jajcarskiej atmosferze. Tak czy siak, jak powiedziałem wcześniej - planuję się zwalić w środę a przynajmniej już w czwartek. Mav powoli zaczyna już myślec o tym samym :ok: :mrgreen: :beer: :beer:

whatever - jak mawiają górale - co by nie było , to i tak pewnikiem większość z nas zrobi sobie repetę na NATO Days , które poziom trzyma wysoko , na pewno można liczyć na nie gorsze niż Radom atrakcje. I powiem już z góry Panowie. że na NATO warto pomyśleć - i to powaznie pomyśleć- ażeby wyskoczyć na dwa dni tym razem.
Obrazek
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Bob! » 23 lut 2011, o 18:01

Po prostu mam takie przeczucia. Znając polskie realia i ten "wspaniały" kraj, gdzie nawet drogi nie potrafi się zbudować by za rok nie miała dziur słabo widzę cokolwiek i w jakimkolwiek aspekcie tym bardziej organizacyjnym.

Czesi robią za free i wychodzi im to lepiej niż u nas, gdzie nikt nic nigdy nie wie, a jak wie to wyjdzie na odwrót :hahaha:
Bob!
Porucznik PVAF

Postprzez Robos » 23 lut 2011, o 21:18

A ja to wam powiem, że co nie pojadę na Radom to ciągle coś z nieba leci: jak nie woda w postaci kroplistej to znów coś cięższego.. tfu, tfu, odpukać w niemalowane... mam nadzieję że latoś tylko ze słońca promienie będą się z nieba sypały.
Więc wypijmy za to :beer: ..
Robos

Postprzez Edelmann » 23 lut 2011, o 22:41

Ta jest . W końcu dwie imprezy z rzędu z rzędu nie wypadły za dobrze, dlatego też trzeba liczyć na to , że w końcu.... Panowie! Jeśli nie możemy liczyć na wymarzoną organizację i super pogodę, to przynajmniej liczmy na doborowe towarzystwo , czyli obecność nas samych :lol: . W końcu jak by nie patrzeć to okazja, żeby się spotkać , poznać , wypić na zdarowie , pogadac , pożartować. A jeśli dodatkowo dojdzie do tego dobra pogoda i udany Airshow , to czego chcieć więcej. Jestem za tym, żeby wyzbywać się pewnych narodowych naszych cech i myślec pozytywnie , szukać pozytywów, tam gdzie się da. Wiele osób wymawia się brakiem czasu, pieniędzy czy czym tam jeszcze. Kazdy z nas ma to samo , ale osobiście już załatwiam sobie pół roku wczesniej aby wymienione przeszkody nie stanowiły problemu nie do przebycia. Pieniążki już odkładam ziarko do ziarka, urlopu nachomikowałem odpowiedni zapas a żonę uprzedzam ładnych parę miesięcy do przodu, żeby się psychicznie przygotowała :mrgreen: . Tak więc da się wszystko, no może prócz otwarcia parasola ...wiadomo gdzie :lol:
Zapraszam wszystkich niezdecydowanych i będę to robił do ostatniego dnia przed imprezą. Warto będzie panowie!

Dla przypomnienia - widzę ze lista obecności powiększa się i o to chodzi:
1. Edelmann
2. MaverickDan
3. Bob!
4. Sancho
5. Robos

W kwestiach logistycznych. Jadę z Dolnego Śląska. Dokładnie Milicz - okolice Wrocławia, więc jak komuś z "niedaleka" potrzebny transport, to miejsce jest.

PS. zmieniłem nazwę tematu tak żeby trochę bardziej wiadomo było , o co chodzi.
Obrazek
Edelmann
Major PVAF

Następna strona

Powrót do AIRSHOWS