Porównanie Sił powietrznych USA, Rosji, Chin, Iran.

Dyskusja na temat współczesnego lotnictwa wojskowego

Porównanie Sił powietrznych USA, Rosji, Chin, Iran.

Postprzez Maverickdan » 22 lis 2012, o 14:42

Witam z powodu że pełno w internecie czyta się tekstów że USA dostaną w dupę podczas konfrontacji z wyżej wymienionymi państwami pozwoliłem sobie zrobić małe zestawienie sprzętu. Nie odważyłem sie zająć stanowiska kto kogo by pokonał bo to niema sensu. Ocenę pozostawiam wam
Wiadomo że ilość nie oznacza zwycięstwa nad przeciwnikiem, i w ogóle jest wiele aspektów które decydują o zwycięstwie, jednak trochę się nudziłem i pogrzebałem w Wikipedii
Dorzucam zestawienie jeszcze sprzętu Izraela który jest wielkość Warmii i Mazur.
Materiały które zamieszczam proszę traktować jako ciekawostkę.
Wziąłem pod uwagę swoja maszyny myśliwskie i szturmowe
Zwróćcie też uwagę na ilości nowego/nowoczesnego sprzętu w poszczególnych państwach

Zaczynamy od USA

USAF

Obrazek

US NAVY

Obrazek

Czyli ogółem USA dysponują ilością 1269 maszyn , nie wiem czy są w tym zestawieniu maszyny z magazynowane na pustyniach

Rosja

Obrazek

Rosyjska Marynarka

Obrazek

Ogółem Rosja dysponuje ilością 1181maszyn

Chiny Ludowe

Obrazek

Chiny 1215 maszyn

Iran

Obrazek

Iran posiada 182 maszyny

Izrael

Obrazek

520 samolocików :ruski:

No i jako jeszcze jedną ciekawostkę

Siły Powietrzne RP

Obrazek

Szkoda że postanowiono wycofać Migi 21 bo patrząc na zestawienie samolotów w Chinach ludowych sztuka jest sztuka :banana:
Niema się co wstydzić tej ilości, Kanada jest większa a ma mniej samolotów niż Polska.

Podsumowując

1 USA 1269szt
2 Chiny 1215szt
3 Rosja 1181szt
? Iran 182szt
? Izrael 520szt maluteńkie państewko :shock:
??? Polska 118szt

Materiały z Wikipedii
Obrazek
"Polish Virtual Air Force"
Maverickdan
Major PVAF

Re: Porównanie Sił powietrznych USA, Rosji, Chin, Iran.

Postprzez Aerozatto » 9 gru 2012, o 22:57

Dobra robota.
Iran nie ma przypadkiem kilku Su-35?
Ruscy lubią zaniżać wartość amerykańskich myśliwców w stosunku do własnego szmelcu. Dostaliby w d. Razem z Iranem (przynajmniej w powietrzu).
Czytałem ostatnio o koncepcji nowego radaru pasywnego. Działałby wykrywając wszelkie zniekształcenia różnego rodzaju fal (telefonia komórkowa itp.), spowodowane obecnością obiektu w powietrzu. Na ich podstawie ustalałby pozycję tego obiektu. Stealth straciłby znaczenie. Chyba wszystko zmierza do dronów. :-(
Aerozatto

Postprzez Edelmann » 10 gru 2012, o 00:28

Z tym zakłócaniem fal sieci komórkowych to ponoć zadziałali juz w 1999 r skutecznie Jugole na poczatku NAtowskiej operacji "Allied Force". Zesrzelili F-117 przy pomocy SA-3 z 1960 r(!!!)- ponoć dzięki wykorzystaniu podobnego zjawiska. Faktycznie sam dowódca baterii zmienił zakres pracy raday zmeniając czestotliwośc radaru w zakresie metrowym. Ja tam jestem godzien podziwu dla takich jednostek jak ta. Sytuacja totalna przewagi NATO w powietrzu, ciagły stres związany z tym, że jak tylko włączysz radar to możesz wyłapać czapę, ciągłe zwijanie , przetransportowywanie, rozwijanie, ponone strojenie stacji itd. Ponad 2 miesiące ciągłej harówy w stresie.
Obrazek
Polish Virtual Air Force // 11 WELT-almost ready to retired :D
keep smiling: https://www.youtube.com/watch?v=RHpClGAAvpg
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Aerozatto » 10 gru 2012, o 19:48

Pomyśl, co przeżywali operatorzy SCUD-ów w Iraku. :lol:
Serbowie przynajmniej mieli czasem gdzie się ukryć.
Iranowi, po wojnie z Irakiem skończyły się Phoenixy do F-14. Niewiele mogliby zrobić Amerykanom. Pewnie ta wojna byłaby poligonem doświadczalnym (jak Afganistan).
Aerozatto

Postprzez Bob! » 10 gru 2012, o 20:29

F-117 padł głównie z powodu głupoty pilotów (dowództwa), które planowało marszrutę opartą na tych samych danych co wcześniej. W konsekwencji F-117 latał mniej więcej ciągle tak samo.
Biorąc to pod uwagę nie trudno zniszczyć dany obiekt - nawet Szyłka mogłaby to zrobić gdyby wiedziała w jakim momencie powinien przelatywać nad nią obiekt.

Co do reszty to Wikipdia - samo mówi za siebie.
Ogólnie Rosja to bieda z nędzą, podniecają się, że mają pułk nowych Su-27, które i tak są w tyle za sprzetem NATO pod względem jakości jak i ilości.

Przez długi czas jeszcze to USA będzie dyktować warunki, a Rosja i Chiny muszą podwinąć ogon jak zbite kundle. Poza szczekaniem nic większego nie mogą. Na razie.
Bob!
Porucznik PVAF

Postprzez Burner » 10 gru 2012, o 22:36

Zaprawde powiadam kupiłem Thrustmastera MFD-ki cougara do F-16 zarówno w nim jak i w A-10C miażdzą suty .. polecam !!! Co do tematu USA forever .a SuperHornety rządzą w USA :] pomijajac samoloty 5 generacji.
Burner

Postprzez Aerozatto » 11 gru 2012, o 11:22

Co za wybuch radości.. :-D
To ja powiem jeszcze, że TrackIR 4 jest osiągalny dla śmiertelnika bardziej niż 5 a u mnie działa świetnie. Polecam, tylko ostrzegam przed opłatą celną.
Aerozatto

Powrót do Lotnictwo wojskowe