Silent Hunter

Silent Hunter

Postprzez Edelmann » 4 lis 2009, o 16:24

Tutaj dyskusja dotyczaca tego ciekawego klimatycznego symulatora. Mam na myśłi trójkę z to z racji że w nią najwięcej grałem. SH 2 tez miałą klimat jednak miałą liniową fabułę.
SH 4 nie tykałem jeszcze bo nie miałem okazji. Jakoś jednak pacyficzny teatr działań nie kojarzy mi sie z tematyką podwodną.
Obrazek
Polish Virtual Air Force // 11 WELT-almost ready to retired :D
keep smiling: https://www.youtube.com/watch?v=RHpClGAAvpg
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Andrew2 » 4 lis 2009, o 16:36

O nie wiedziałem że w innych jest wątek o Silent Hunterach.

A tak żeby nie robić oftopy to co myślisz o Silent Hunter 5 wreszcie będzie się dało chodzić po pokładzie okrętu a nawet z tego co się doczytałem po porcie.
No i wreszcie powrót na Niemieckie U-booty.

Filmik z SH5
http://www.youtube.com/watch?v=OZDAlsUCvMs

Screany.
Obrazek
Obrazek
Andrew2

Postprzez Edelmann » 4 lis 2009, o 16:55

Myślę że warto będzie jużpoczekac na SH5- JEdyny poprawny teatr działań dla podwodniakó to Atlantyk i Kriegsmarine. A nowe "ficzersy" dodadzą smaczku. Psujące się torpedy, wadliwe zapalniki , męcząca się załoga , to już było bardzo klimatycznym rozwiązaniem. Aż zakupiłem dwie cześci opasłej lektury Claya Blaira p/t "Hitlera Wojna Ubootów".

Jedno jest pewne - SH5 oraz zapowiadany "Battle of Britain" od MAddoxa z 1C będą stanowić u mnie bardzo powazne zagrożenie dla lotów w FC. Ta druga pozycja zwłaszcza- nikt mnie nie powstrzyma . Będzie mógł jedynie dołączyć i towarzyszyć :lol:
Obrazek
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Bob! » 4 lis 2009, o 19:15

Od czasu do czasu gram w SH3, ale jeszcze nigdy w multi, chętnie bym spróbował jak to jest ;]
Bob!
Porucznik PVAF

Postprzez tomcat » 4 lis 2009, o 20:08

Ale smaka zrobiliście, niedawno obejrzałem Polowanie na Czerwony Październik i teraz pierwszy raz w sumie widzę symulator łodzi podwodnej, powiedzcie no tylko czy obsługa łodzi, nawigacja jest na barkach gracza czy tez gra polega bardziej na strategi, komendach dla załogi która ratuje sytuacje ? Jak to jest, napiszcie dwa słowa, może będzie więcej chętnych, bo symulator wydaje się być przedni !
tomcat

Postprzez Andrew2 » 4 lis 2009, o 20:26

Spokojnie sobie poradzisz cała nawigacja jest identyczna jak w lock on tak samo wyznaczasz kurs jakbyś wyznaczał way pointy dla autopilota a w zasadzie całą grę da się obsługiwać myszką, od samego Lock ona jest mniej więcej 3 krotnie łatwiejsza w obsłudze ważne jest tylko aby znać podstawy. Musisz wiedzieć na jaką głębokość możesz maksymalnie zejść na jaką odległość morze cię wykryć sonar statku umieć używać cichego biegu i wabików.
Najtrudniejszą rzeczą w całej grze to jest chyba ręczne wystrzelenie torpedy które wymaga już ciut większej wiedzy. Np dobry podwodniak nigdy nie wystrzeliwuje torpedy bezpośrednio w statki a raczej woli ustawić zapalnik na magnetyczny i posłać ją około 1m pod dnem statku co spowoduje pęknięcie stępki i przełamanie się statku (jest to najskuteczniejszy sposób zatapiania okrętów). gdy chcesz zaatakować kilka statków namierzasz zawsze ten najdalszy i kolejne starasz się torpedy tak wystrzeliwać aby wszystkie uderzyły mniejwięcej w tym samym czasie w różne cele gdyż gdy już pierwszy okręt dostanie torpedą wtedy wszystkie zaczynają zygzakować i bardzo ciężko jest wtedy wyliczyć kurs dla następnych torped jest to praktycznie niemożliwe. Gdy grasz na łatwym poziomie wystrzelanie torped nie jest problemem gdyż polega jedynie na wycelowaniu peryskopem i wystrzeleniu. W SH4 musisz dodatkowo także odpowiednio przydzielać ludzi do działań jakie wykonują i gdy tylko dostaniesz bąbą głębinową wysyłać specjalne grupy naprawcze które naprawiają uszkodzenia, Każdy członek załogi ma własne doświadczenie i umiejętności.
Andrew2

Postprzez Edelmann » 4 lis 2009, o 21:48

też tak jest w SH3. Warunkiem pełnego "wypasu" w SH 3 jest dorzucenie dodatku Grey Volwes. Ale trochę to waży i nie każdemy przypadnie do gustu przechodzenie przez procedurę instalacji.

Moja propozycja to trochę się ewentualnie wstrzymac , skupić się na Lockonie i naszych lotach. TAk, wiem , powtarzam to przy okazji każdej syskusji o innych simach. Ale o co mi chodzi. W przyszłym roku, kiedy dobrze się nalatamy w FC , będziemy nim zmęczeni na pewno większośc z nas postanowi trochę od niego odpoczać. Wówczas na takim powiedzmy 3 miesięcznym urlopie od FC można zaopatrzyć się już w SH 5 i wspólnie poświęcić siły na dobra rozrywkę . Mozna pójśc na wojnę online - choć nie wiem jak tam wygląda rozgrywka sieciowa w "brnięciu" przez całą wojnę - kampania. W kazdym razie tematyka wilczych stad wydaje się chyba najbardziej popularnym trybem rozgrywki w sieci.
Obrazek
Edelmann
Major PVAF

Powrót do Inne symulatory