Focke Wulf 190 A-8 1:72

Modele lotnicze i nie tylko

Focke Wulf 190 A-8 1:72

Postprzez Edelmann » 14 mar 2016, o 02:06

Jak kiedyś napomknąłem, w wolnych chwilach męczę się z majstersztykiem niemieckiej myśli technologicznej II WŚ. Model stworzyła ( pewnie po pijaku ) firma ACEDEMY.

Obrazek

No powiem tak- ma wgłębne linie podziału blach- no ok. Dwa- przypomina Focke Wulfa 190. Reszta to taka radosna twórczość, mająca chyba na celu sprawienie by modelarz nie umarł z nudów - jak to przy Tamiy-i bywa ( zwyczajne nudne składanie jak z klocków lego, bez przymierzania - szlifowania-szpachlowania-szlifowania)
Póki co zmontowałem blaszane wnętrze z blach fototrawionych i malowanych na gotowo ( produkt czeskiego Eduarda ) - warto, nie ma co narzekać. Zlepiłem tablice przyrządów, podłogę, panele boczne, fotel , stelaż , pasy.
Obrazek

Po sklejeniu obu polówek przekonałem się ile przygody z pilnikiem i papierem ściernym mnie czeka. U Tamiy-i takich przygód nie ma :mrgreen: .

Kilka foteczek przy ch.... przy chwilowym braku dobrego oświetlenia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po sklejeniu górnych elementów skrzydeł jak tylko się udało najprecyzyjniej ( w moim wykonaniu ), okazuje się że powstała niezła szczelina pomiędzy przejściem skrzydło-kadłub. Ale tym się nie ma co martwić- będę się rozprawiał z tematem "domowymi sposobami"- ale to następnym razem
Obrazek

Obrazek

Jeszcze kawał żmudnej roboty, żeby to doprowadzić do jako takiego stanu ;-)
Obrazek
Polish Virtual Air Force // 11 WELT-almost ready to retired :D
keep smiling: https://www.youtube.com/watch?v=RHpClGAAvpg
Edelmann
Major PVAF

Re: Focke Wulf 190 A-8 1:72

Postprzez Jasiu » 16 mar 2016, o 00:20

:shock:
Obrazek
"Polish Virtual Air Force"
Jasiu
Porucznik PVAF

Postprzez Corvis » 16 mar 2016, o 10:29

o skurwesyn :shock: :shock:
Obrazek
"Polish Virtual Air Force"

"Żeby pilot myśliwca nie używał rąk w czasie mówienia, trzeba by wsadzić mu w nie coś do picia albo dziewczynę."
Corvis
Podporucznik PVAF

Postprzez Edelmann » 16 mar 2016, o 19:43

Eee tam kokpit to gotowiec-fototrawiona blaszka już pomalowana. Trza było wyciąć, powyginać, pomalować tylko gdzieniegdzie i skleić do kupy. Teraz jeszcze kilka elemencików mi zostało, niektórych nawet nie wklejam bo modelu nie będę przez lupę oglądał i na żaden konkurs nie idzie przecie.
Obrazek
Polish Virtual Air Force // 11 WELT-almost ready to retired :D
keep smiling: https://www.youtube.com/watch?v=RHpClGAAvpg
Edelmann
Major PVAF

Powrót do Modelarstwo