Funkcja Targeting w edytorze a 8 misja kampanii Spring Tempe

Wszystko co dotyczy serii Lock On

Funkcja Targeting w edytorze a 8 misja kampanii Spring Tempe

Postprzez Trotylski » 4 sty 2014, o 22:01

Witam!
Mam problem w ósmej misji kampanii Spring Tempest (Flaming Cliffs 2). W dużym skrócie chodzi o to, że mam osłonić bombowce przed czterema F-16 (później startuje jeszcze jedna para Falconów), przy czym do dyspozycji mam cztery Su-27, a dodatkowo z północy nadlatuje kolejna czwórka Flankerów (dalej: Flight 190), która rzekomo ma mnie wesprzeć. Problem polega na tym, że w zasadzie czegokolwiek nie zrobię, to Flight 190 lata po swojej trasie i w ogóle nie reaguje na to co się dzieje wokół, w szczególności nie atakuje Amerykanów. Po iluś-tam próbach podejrzałem w edytorze o co chodzi. Otóż komunikat pt. "190, engaging bandits!" pojawia się jeżeli samolot nr 191 znajdzie się wyżej niż 6192 metrów lub 192 znajdzie się poniżej 5880 m. Rozumiem, że do takiej sytuacji dojdzie gdy po zauważeniu przeciwnika towarzysze pójdą w górę albo w dół- więc to znaczy, że w ogóle nie wykrywają Falconów !?... trochę to dziwne, bo lecą plus minus na tej samej wysokości i kursem zbieżnym, więc chyba ich radar powinien F-16 wykryć ?... Dodam, że Flight 190 ma zadanie ustawione na Fighter Sweep, a Radius w zakładce Targeting na 25km (i Target 1 of 1, cokolwiek by to nie znaczyło). Rozumiem, że w takim razie ww. Flankery winny zaatakować każdego przeciwnika, który podejdzie bliżej niż 25 km ?... Tymczasem na ogół jest tak, że gdy F-16 skręcają w moim kierunku, a ja uciekam na północ w kierunku lecącego w przeciwnym kierunku Flight 190 to ten atakuje Amerykanów z minimalnej odległości (znacznie mniej niż 25 kilometrów), a czasami towarzysze reagują dopiero gdy... część z nich już spada...:/ o co tu chodzi ?... bo rozumiem, że ta druga czwórka Flankerów (tzn. Flight 190) naprawdę ma mnie wesprzeć, a nie tylko "być" ?... Czytałem manual dot. funkcji edytora (zwłaszcza tego nieszczęśnego Targeting), ale niewiele mi to pomogło. Z góry dziękuję za pomoc, jeśli są potrzebne jeszcze jakieś bardziej szczegółowe informacje to proszę śmiało pytać;)
Trotylski

Powrót do Lock On: Flaming Cliffs