Pytania początkujących pilotów

Wszystko co dotyczy serii Lock On

Re: Pytania początkujących pilotów

Postprzez Nakano » 18 lip 2011, o 16:13

Rysiu jeśli nadal potrzebujesz informacji o X-65 to tu jest mój numer GG 28948109. Całkiem niedawno przesiadłem sie z X-52 na X65 wiec mogę całkiem sporo wyjaśnić w temacie zarówno jednego jak i drugiego modelu.

Pozdrawiam
Choćbym kroczył ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż jestem na 40.000 ft i nadal się wznoszę
Nakano
Podporucznik

Nalot: 88:10

Postprzez Rysiu » 18 lip 2011, o 21:14

Obrazek

Które z ustawień graficznych można sobie odpuścić - nie wprowadzają, żadnych większych zmian w grafice, a tylko spowalniają? Mam konfig tak jak na screenie jednak trzeba z czegoś zrezygnować, bo dobrej płynności nie ma.
Rysiu

Postprzez Robos » 18 lip 2011, o 21:28

Pierwsze ruchy to:
WATER - LOW
HEAT BLUR - OFF
SHADOWS - ACTIVE PLANAR

i sprawdź jak chodzi, jeżeli nadal słabo to przytnij TEXTURES i SCENES; jeśli i to nie pomoże to już trzeba grzebać w plikach .lua ale o tym to trzeba poczytać.
A, jeszcze możesz poinstalować mody zwiększające FPSy za pomocą ModMan'a np usuwające zarysowania i lśnienia na owiewce, usuwające cienie od chmur.
Robos

Postprzez Rysiu » 18 lip 2011, o 21:53

Spokojnie. Na standardowych ustawieniach (medium) chodziło płynnie także nie będzie aż tak źle - najwyżej wrócę do medium.
Rysiu

Postprzez Aerozatto » 8 sie 2011, o 16:19

Witam. Ja także myślę o zakupie Lock On. Mam kilka pytań:
1. Czy bardziej opłaca się kupić platinum czy grę i dodatek (FC2) oddzielnie?
2. Czy edytor misji (o ile mi wiadomo nazywa się LOMAC) trzeba ściągnąć oddzielnie czy jest on na płycie?
3. Jakie samoloty są dostępne dla AI i możliwe do pilotowania?
4. Czy są jakieś mody na F-16, Grippena, Mirage'a, Rafale'a, Raptora albo polskiego "Skorpiona"? Podobno jest dostępny mod na F - 18 ale nie wiem czy jest on dobrze zrobiony. Gdzieś mignęła mi informacja, że aby mieć F-18 trzeba zrezygnować z Su-33. Dlaczego? Czy to konieczne?
5. Jak przedstawia się sprawa usuwania/deaktywacji modów? Jako weteran serii IŁ2 używałem SAS executable selectora i JSGAME do kontrolowania modów. Czy jest coś takiego w Lock On?
6. Czy kokpit jest "interaktywny" (możliwość ręcznego przestawiniania/wciskania przycisków-chwyt ze Sky Defender)?
7. Na filmach grafika (ziemia, budynki i samoloty z zewnątrz, kokpit wygląda bardzo realistycznie) nie wygląda najlepiej. Czy są na to jakieś mody? A może po prostu ustawienia graficzne na full dadzą zadowalający efekt?
8. No i ostatnia sprawa, czy gra jest warta pieniędzy i czy faktycznie jest taka realistyczna? :-D
Proszę o zrozumienie dla nowicjusza jeśli moje pytania brzmią trochę głupawo..
Cieszę się, że znalazłem dobrze zorganizowane polskie forum o tej grze. :-D
Ostatnio edytowano 8 sie 2011, o 18:07 przez Aerozatto, łącznie edytowano 1 raz
Aerozatto

Postprzez Bob! » 8 sie 2011, o 17:57

Aerozatto napisał(a):Witam. Ja także myślę o zakupie Lock On. Mam kilka pytań:
1. Czy bardziej opłaca się kupić platinum czy grę i dodatek (FC2) oddzielnie?

LO1 jest potrzebny ze względów społecznych i licencyjnych, technicznie nie jest on wymagany. Wpis do rejestru można dodać sobie samemu i też instalator przejdzie.
2. Czy edytor misji (o ile mi wiadomo nazywa się LOMAC) trzeba ściągnąć oddzielnie czy jest on na płycie?

LOMAC to skrót od Lock On Modern Air Combat. Edytor misji jest zintegrowany w grze.
3. Jakie samoloty są dostępne dla AI i możliwe do pilotowania?

AI używa praktycznie wszystkich poza niektórymi. Nie ma np. MiG-21 czy F-22. Ale można sobie ściągnąć modele 3D do nich. Do latania są Su-27, 33, 25, 25T oraz A-10A i F-15T. Jest również MiG-29.
4. Czy są jakieś mody na F-16, Grippena, Mirage'a, Rafale'a, Raptora albo polskiego "Skorpiona"? Podobno jest dostępny mod na F - 18 ale nie wiem czy jest on dobrze zrobiony. Gdzieś mignęła mi informacja, że aby mieć F-18 trzeba zrezygnować z Su-33. Dlaczego? Czy to konieczne?

Modów jest sporo na F-16, Grippen, Mirage i Rafale też jest. F-22 chyba, a Skorpiona nie ma. Mod na F-18 wymaga usunięcia Su-33 ze względów technicznych.
5. Jak przedstawia się sprawa usuwania/deaktywacji modów? Jako weteran serii IŁ2 używałem SAS executable selectora i JSGAME do kontrolowania modów. Czy jest coś takiego w Lock On?

Używa się ModMana, menadżera modów.
6. Czy kokpit jest "interaktywny" (możliwość ręcznego przestawiniania/wciskania przycisków-chwyt ze Sky Defender)?

Kokpit jest płaski jak deska. Niektóre elementy są w 3D, np. joystick czy obramówka HUD. Tak czy inaczej cały kokpit to pseudo 3D.
7. Na filmach grafika (ziemia, budynki i samoloty z zewnątrz, kokpit wygląda bardzo realistycznie) nie wygląda najlepiej. Czy są na to jakieś mody? A może po prostu ustawienia graficzne na full dadzą zadowalający efekt?

Są mody, a bez modów gra wygląda słabawo.
8. No i ostatnia sprawa, czy gra jest warta pieniędzy i czy faktycznie jest taka realistyczna? :-D

Gra jest warta pieniędzy, ale do realizmu jej daleko. Można powiedzieć, że ona ma taki realizm jak kot napłakał, nie mniej gra się super i ma to coś.

Cieszę się, że znalazłem dobrze zorganizowane polskie forum o tej grze. :-D

:ruski:
Bob!
Porucznik PVAF

Postprzez Aerozatto » 8 sie 2011, o 18:01

Dzięki! :-D

Trcohę pogrzebałem i dowiedziałem się, że platinum zawiera podstawkę i FC2. Kosztuje znacznie mniej niż oddzielne kupowanie. :banana:
Wracając do kokpitu.. w temacie "modyfikacje do LO FC2" znalazłem link do filmu o modzie na F-18 i zauważyłem, że w tym przypadku kokpit jest interaktywny. Czy znowu jest na to jakiś mod? :shock:

Czy każdy mod jest kompatybilny z ModManem?
Aerozatto

Postprzez robertgr1 » 16 sie 2011, o 10:44

Witam nie dawno stałem się szczęśliwym posiadaczem lock on fc2 nie mam pojęcia jak przejąć kontrole nad samolotem nie mogę włączyć widoku z kokpitu zarówno w trybie kampanii pojedynczej misji lub multi player ,krótko mówiąc komputer za mnie lata wcześniej miałem lock on fc i takich problemów nie było już mi ręce opadają proszę o pomoc również w konfiguracji joya pozdrawiam
robertgr1

Postprzez klub44 » 17 sie 2011, o 22:41

Chyba trzeba wcisnac ctrl+q
Sprawdz w klawiszologi
klub44

Postprzez robertgr1 » 18 sie 2011, o 13:59

ctrl+q nie działa juz sam nie wiem co mam o tym sadzić ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? :cry2:
robertgr1

Postprzez Killa Bra » 18 sie 2011, o 15:00

Ktoś tu na forum miał podobne problemy i się okazało że pirat czy tam dzielony klucz aktywacyjny? Kupowałeś oryginał czy może masz udostępniony klucz? Jeśli oryginał proponował bym reinstal na początek.
Killa Bra

Postprzez Sancho » 18 sie 2011, o 20:10

Zakup oryginału rozwiąże problem.
"Polish Virtual Air Force"

http://lockon.pl/status.php
"A fighter without a gun... is like an airplane without a wing" dedicated for F-4 Phantom ;)
Sancho
Kapitan PVAF

Postprzez Marles » 10 wrz 2011, o 23:42

witam wszystkich jestem tu nowy :) Właśnie zakupiłem Lock on platinum i zacznę zabawę. ładnych pare lat bawiłem się Iłkiem, chciałem spróbowac teraz czegos nowego
Marles

Postprzez Sowinek » 10 wrz 2011, o 23:45

Zapraszam do czerwonej strony mocy :mrgreen:
Sowinek
Kapitan

Nalot: 135:20

Postprzez Bob! » 11 wrz 2011, o 00:23

Zgodnie z hasłem "better be RED than dead" :D
Bob!
Porucznik PVAF