Wspólna Praca nad systemem szkoleniowym.

Wszystko co dotyczy serii Lock On

Wspólna Praca nad systemem szkoleniowym.

Postprzez płk.Dąbrowski » 17 cze 2016, o 10:50

Witam,od dłuższego czasu pogrywam w symulator lotniczy LOCK-ON,po odpowiednio długim czasie każdy kto praktykuje latanie wirtualne ma pewną wiedzę na temat tego jak latać,jak wykorzystać to co znajduje się w samolocie i jak to wszystko ogarniać.
Pamiętam moje początki,wszystko trzeba było nauczyć się samemu,owszem...w grze jest wbudowane szkolenie ale to tylko podstawy które trzeba opanować do lotu.Inne operacje tupu formacje w kluczu,tankowanie,awarie,eskortowanie i wieeele innych nie zostały pokazane :-( przechodzę do mojego pomysłu.
Jest nas sporo więc możemy bardzo szybko zrobić coś takiego jak napisanie systemu szkolenia wirtualnych pilotów na dany typ samolotu\rodzaju symulatora od zera do np.uprawnień instruktorskich. Z tego co wiem piloci na razie szkolą się tylko na Falconie. Gdyby było coś takiego można by było stworzyć eskadry w Lock On i innych symulatorach.

To taki wstępna myśl na szybko...co o tym myślicie co byście dodali i co zmienili jak to widzicie? pozdro :salut:
płk.Dąbrowski

Re: Wspólna Praca nad systemem szkoleniowym.

Postprzez Edelmann » 17 cze 2016, o 16:22

Witam. Zauważyłeś, jak wielu grających wirtualnie, potrzebę szkolenia. To jest szczytny , rzekłbym cel. Praktyka wdrażania opracowanego własnym sumptem , bądź zaczerpniętego gotowego planu szkolenia stosowana jest od czasu do czasu przez niektóre grupy - wydaje mi się, że nieco częściej w przypadku grup używających symulatora BMS. Ale to rzecz jasna zależy chyba bardziej od zorganizowania grupy, jej podejścia do sposobu grania i tak dalej.

płk.Dąbrowski napisał(a):Gdyby było coś takiego można by było stworzyć eskadry w Lock On i innych symulatorach.

- Oj zbyt daleko idące stwierdzenie. Stworzenie eskadry wirtualnej to nie jest takie ot coś. Owszem , kiedy znajdzie się grupa kilku osób , można i owszem zamanifestować sobie utworzenie wirtualnej eskadry. I póki to funkcjonuje to jest dobrze. Potem jest przeważnie gorzej a przynajmniej lekko nie jest. W sytuacji funkcjonowania - przynajmniej "jako takiego" eskadry, stosowanie planu szkolenia jest w niektórych sytuacjach czymś bardzo pomocnym albo niemalże czymś niezbędnym. Zależy od stopnia skomplikowania i zaawansowania symulatora , ale też bardzo zależy od tego - jak napisałem wyżej - co się chce robić , w jaki sposób używać symulatora i po co.

Przechodząc do oceny Twojego pomysłu, subiektywnie uważam , że taki wysiłek jest trochę wyrzucaniem przysłowiowych pereł przed wieprze. No bo tak - skoro istnieją różne wirtualne eskadry - czy to używające BMS, Czy Lock On/DCS, War Thunder (!!! :mrgreen: ) lub innych, to zapewne większość z nich na własne potrzeby posiada jakiś tam plan szkolenia. Jeżeli komuś zależy na nauce- ma dwie drogi: średnio i bardziej ambitny będzie się uczył sam - poszpera w internecie, poczyta manuala, czy podeprze się np filmikami na Youtubie . Inny zaś przypadek leniwego gracza chciałby mieć wszystko na talerzu i własnie taki przypadek byłby docelowym targetem dla czyjejś - np Twojej ciężkiej pracy. Wiem że być może masz podejście bardziej ideowe- niczym Prometeusz- dać ludziom , niech mają. Ja osobiście się z tego wyleczyłem. Samo zebranie niezbędnego materiału szkoleniowego czy ułożenie planu szkoleniowego nie spowoduje powstawania nowych eskadr.

Jeśli coś tam się nauczyłem to w większości dzięki zainteresowaniu , szczypcie uporu, chęci. Nie widzę sensu dawać na talerzu czegoś co po prostu zostanie najprawdopodobniej zmarnowane , a na 75 i więcej procent kompan z niego do latania będzie raczej żaden.

Gdybym miał przed sobą człowieka, chcącego osiągnąć odpowiedni poziom wyszkolenia na symulatorze lotniczym , chcącym "umieć latać bojowo na np F-16" i gdybym miał 100 procentową pewność, że jego pasją jest właśnie ten samolot, chciałby spróbować tego, co robi prawdziwy pilot "efa" , a nie potrafiłby nawet latać na jakimkolwiek symulatorze, to byłbym w stanie uczyć go od totalnych podstaw, z przyjemnością poświęciłbym mu czas tłumacząc mu wszystko po kolei co sam wiem. Ale gdybym miał cień wątpliwości, że po tym jak mu się poświęci czas to sobie pójdzie bo jakiekolwiek ograniczenie zasadami , czy czymkolwiek utrudniającym mu swobodne "robienie na co ma ochotę , po swojemu" będzie mu przeszkadzało to nie chciałoby mi się w niego zainwestować ani 20 minut.
Obrazek
Polish Virtual Air Force // 11 WELT-almost ready to retired :D
keep smiling: https://www.youtube.com/watch?v=RHpClGAAvpg
Edelmann
Major PVAF

Postprzez coyotex » 18 cze 2016, o 09:25

Święte słowa ED!
Obrazek
coyotex
Kapitan PVAF

Postprzez Cygan » 19 cze 2016, o 20:02

Podpisuje sie pod tym co napisał Ed i częsciowo sam znam to z autopsji.
Sam jestem osoba która mogła by poswiecic komuś czas na przelanie własnej wiedzy na korzyśc kogoś kto chciałby sie czegos nauczyć. Problem z tym że takich osób raczej niema .
Latałem jako prowadzący w zespole Advaced Aerobatic Squadron - nie ciepielismy na nadmiar chętnych wręcz odwrotnie, nastepców nie było wogóle.
11WELT - tak jak opisał Ed, mielismy nawet troche pilotów ale atrakcyjniejsza sie okazała sie " adrenalina" która nie zawsze na codzień towarzyszy lotom szkolnym.
7 Wirtualna Eskadra Działań Specjalnych - obecnie zajmuje sie w tej grupie sprawami techniki i taktyki pilotażu działającej w Armie3 . Po raz kolejny przykład gdzie niema chętnych do nauki pomimo dobrych warunków do tego . A to co jest prezentowane przez tych którym wydaje się ze uprawiają tzw. "milsim" na smigłowcach w arma 3 przypomina wygibasy w Battelifield.
Uczyc kogos to dawac mu swoja wiedze - o ile sie ja posiada- a dawanie tez potrafi sprawiać frajdę i satysfakcje ... nie spełniona jak narazie z powodu braku realnego popytu.
Obrazek
Cygan
Porucznik PVAF

Nalot: 55:00

Powrót do Lock On: Flaming Cliffs