Strona 1 z 1

Pogoda w warszawie ?

PostNapisane: 8 wrz 2015, o 06:55
przez dudek2022
Witam wszystkich.
Mam pewien problem z pogodą w FSX STEAM EDITION. Chodzi mi tutaj o prawdziwą pogodę ściąganą z Jappesen. Od około ponad tygodnia gdy za oknem pada deszcz i ogólnie jest pochmurno, virtualna pogoda jaka powinna być ściągana z sieci do FSX jest sielankowa. Tzn. czyste niebo, lekki wiaterek i nic poza tym. Mieszkam w warszawie i często w FSX korzystam z lotniska Okęcie i chciał bym również skorzystać z pogody jaka mam za oknem a tym czasem w symulatorze mam nie zmiennie piękna bezchmurną pogodę. Spotkaliście się kiedyś z czymś takim?

Re: Pogoda w warszawie ?

PostNapisane: 8 wrz 2015, o 11:54
przez Ali
A z jakiego programu korzystasz do ściągania pogody? Ja używałem REX'a do ściągania tekstur jak i pogody. Drugi program który mi generował pogodę był Active Sky i również byłem z niego zadowolony. Co prawda już dawno mnie w świecie liniowców nie było ale chyba nie ma takiego narzędzia które by idealnie symulowało pogodę. Zawsze się będzie odrobinę różnić od tego co mamy za oknem :)

Re: Pogoda w warszawie ?

PostNapisane: 8 wrz 2015, o 12:28
przez dudek2022
Ja korzystam ze standardowego FSX Jappesen. Jak pisałem wyżej, pogoda się zawiesiła i nic nie moge z tym zrobić. nie wiem jak wygląda sytuacja w innych rejonach świata ale warszawa jest wciąż bez chmórna. Wygenerują się czasem jakieś chmurki ale ma się to ni jak do rzeczywistości za oknem

Re: Pogoda w warszawie ?

PostNapisane: 8 wrz 2015, o 12:38
przez dudek2022
Generalnie jappesen mi wystarczał, ale teraz po prostu się zablokował na bez chmurnej pogodzie i kropka.

Re: Pogoda w warszawie ?

PostNapisane: 8 wrz 2015, o 14:17
przez dudek2022
Właśnie doktor Google powiedział że nie będzie więcej realne pogody w fsx. trzeba znaleść sobie jakąś płatną alternatywe

Re: Pogoda w warszawie ?

PostNapisane: 9 wrz 2015, o 07:33
przez dudek2022
Na YouTube widziałem REXa w akcji i chyba nie za bardzo mi się podoba. z kolei zacząłem testować siedmiodniową wersję trialową Aktiv Sky Net i przyznam szczerze że robi wrażenie. Troche drogawy ale cóż, muszę mieć pogodę w FSX taką jak za oknem. Po to między innymi w sumie kupiłem ten symulator.

Re: Pogoda w warszawie ?

PostNapisane: 10 wrz 2015, o 02:34
przez Springman
Active sky najlepszy na tę chwilę. Mnustwo osób używa go na VATSIM i sprawdza się wyśmienicie. Wart swojej ceny

Re: Pogoda w warszawie ?

PostNapisane: 18 lut 2016, o 14:25
przez dudek2022
Hej witam ponownie. Zdaje sie że pogoda od jappesen ponownie działa na fsx
Czy u was też?

Re: Pogoda w warszawie ?

PostNapisane: 18 lut 2016, o 18:19
przez Eghi
Active Sky, REx i podobne, poprawiają tekstury (pogody). Chcesz mieć aktualną pogodę to zacznij latać online na VATSIM, wystarczy fsuipc.