Powstanie Eskadry

Powstanie Eskadry

Postprzez Maverickdan » 2 paź 2018, o 18:38

Witam serdecznie.
Postanowiłem powołać do życia nową wirtualną eskadrę.
Jak wszyscy wiedzą jestem pilotem wirtualnym, który stworzył wspólnie z Edelmannem oraz w późniejszym czasie Coyotexem eskadre 11WELT która z powodu oczekiwania na nowego BMSa i ze względów naturalnych oraz małej frekwencji zawiesiła działalność.
Jak już pisałem na tym forum miałem okazje polatać F-18 w DCS, Szczerze mówiąc nikt by mnie nigdy nie przekonał do zakupu tej maszyny ponieważ dałem się zmanipulować krytycznymi opiniami. Dzięki temu ze maszyna została na kilka dni udostępniona za darmo mogłem sprawdzić sam osobiście. Pakiet promocyjny skusił ceną wiec zakupiłem.
Co jednak mi z maszyny z którą nie będę miał co zrobić :cry2: . Proste, wymyśliłem sobie że do podtrzymania nalotu eskadry świetnie się nada. Jako że jestem zjeba...ny i lubię robić coś fajnego z sensem to pomyślałem że żeby naprawdę nauczyć się tylko latania tą maszyną (latania w rożnych warunkach atmosferycznych lądowania w złej pogodzie, lądowania na lotniskowcu etc) to trzeba poświecić jakieś pół roku latając 2x w tyg. Mówię tu o profesjonalnym lataniu a nie raz na 5 lądowań mi się nie uda, a co tam.
Przejdę do sedna bo nie chcę mi się tutaj rozwodzić nad tematem , loty AS-Real wszyscy znają
chętnych zapraszam a zawiedzionym lataniem z nami nudnych lotów AS-Real mogę obiecać że w tygodniu będą organizowane loty AIR-AIR w organizacji lotów sim na zasadach AS-Real wiec nudno już nie będzie :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zapraszam
Obrazek
"Polish Virtual Air Force"
Maverickdan
Major PVAF

Re: Powstanie Eskadry

Postprzez Edelmann » 3 paź 2018, o 07:57

jak to przeczytałęm to musiałem się napić . I jeszcze teraz mam taką bombę , że nie dam rady za bardzo pisać
Obrazek
Polish Virtual Air Force // 11 WELT-almost ready to retired :D
keep smiling: https://www.youtube.com/watch?v=RHpClGAAvpg
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Palatyn » 3 paź 2018, o 10:25

Pomysł super ja się na to piszę :)
Tu dla chętnych obowiązkowa lektura.
https://info.publicintelligence.net/F18-ABCD-000.pdf
Obrazek
Palatyn
Rekrut

Postprzez Edelmann » 3 paź 2018, o 19:11

Po przetestowaniu F-18 jak już napisałem- jestem pozytywnie zaskoczony. W związku z czym trochę głodny latania wielozadaniowym samolotem osobiście byłbym zainteresowany nową inicjatywą.
Nie do końca jednak zatrybiłem tematu powstania nowej eskadry. Czyli że :
nie ma już 11 WELT a zamiast tego jest wirtualna VFA-94 ? , czy że :
"dalej jest 11 WELT ale zajmuje się pobocznie lataniem na F-18 pod tymczasową nazwą VFA-94? ( i czemu akurat VFA-94??? :mrgreen: )
Czy może inaczej to rozumieć?
Druga rzecz , która mnie interesuje to tło fabularne działalności grupy. Czy mamy latać pod szyldem US NAVY? Nie rozważałeś może na przykład zasymulowania tematu stworzenia fikcyjnej eskadry polskiej wyposażanej w F-18? ( w tej sytuacji niekomplatnośc DCS owego Horneta w uzbrojenie chociazby odpowiadałoby procesowi stopniowego dozbrajania polskiej eskadru w uzbrojenie - jak było to wczesniej w przypadku naszych F-16 )
Pytam z ciekawości ;-)
Obrazek
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Palatyn » 3 paź 2018, o 20:31

Mi się wydaje że jednak lepiej pod skrzydłem US NAVY bo niby skąd i poco Polska miała by wziąć sobie lotniskowiec hornetow w tej wersji też raczej na 99% nie będzie także pozostaje zabawa w amerykańską marynarkę. Gdyby to było super hornety to jakieś prawdopodobieństwo by było że trafią do Polski lotniskowiec też by się przełkneło wkońcu Finowie ćwiczyli operowanie z lotniskowców a tak pozostaje albo US NAVY albo totalna fikcja
Obrazek
Palatyn
Rekrut

Postprzez Edelmann » 5 paź 2018, o 17:49

Wydaje się oczywiście logiczne że scenariusz z Polskim akcentem to byłaby oczywiście fikcja i nasza dowolna interpretacja. Jednakoż na tę chwilę zabawa w US NAVY niestety ale z dostępną paletą uzbrojenia z przełomu lat 80/90 tych nawet bez Sniper podów, litheningów czy LANTIRNów o reszcie inteligentnego uzbrojenia nie wspominając.

Ja się przyznaję bez bicia że mnie trochę zaskoczyło niedługie wydanie F-14. Nie że na niego czekam, ale.... :mrgreen:
Obrazek
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Palatyn » 6 paź 2018, o 08:37

Nowe zabawki powoli też wchodzą w środę będzie już JHMCS a to już trochę nowsza rzecz z aim9x to już coś. Zanim się ogarnie to co jest to i nowsze zabawki zdążą wejść :) . Co do f14 ciekawe w jakim stanie go wydadzą .
Obrazek
Palatyn
Rekrut

Postprzez Edelmann » 6 paź 2018, o 12:14

Na gotowo ponoć ma być. Mnie ciekawi jak będzie zrobiony. Ekipa wcześniej zrobiła viggena i on w sumie może być wyznacznikiem jakości tomcata
Obrazek
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Maverickdan » 6 paź 2018, o 23:41

Panowie działamy jako MARYNARKA USA co wyjdzie czy wrócimy do BMSa czy co. Po co wychodzić tak daleko bawmy sie działamy jako amerykanie i tyle
Obrazek
"Polish Virtual Air Force"
Maverickdan
Major PVAF

Postprzez Edelmann » 7 paź 2018, o 12:35

Syllabus szkolenia, grafik lotów,organizowanie misji, egzekwowanie wyszkolenia,stworzenie jakiejś fabuły. Tak pokrótce. Jest dużo do ogarnięcia. Spotykanie się raz na tydzień bezowocownie na discordzie w 1 może dwie osoby które pojawią się godzinę po czasie albo wcale...
Klany w World od tanks wykazują więcej dyscypliny
Tutaj jest w CHOLERĘ do opanowania panowie
Obrazek
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Palatyn » 7 paź 2018, o 20:21

Filmik z f14 super ale jednak na razie pozostanę przy hornecie
Obrazek
Palatyn
Rekrut

Postprzez Edelmann » 7 paź 2018, o 20:58

Nie masz wyboru ;). F-14 dopiero zimą ( brak dokładnej daty ) . Preorder na stronie Heatblur - 69 S. I jednak Early Acces - choć jak widać na filmie - bardziej zaawansowany niż Hornet.
W związku z powyższym jutro ściągam Horneta i liczę, że autor wątku zacznie działać już konkretnie z organizacją :-P
Jeśli nie, to spróbuję to wziąć na siebie, (podstawowe pomysły na fabułę są ) :lol:
Na przykład:
Start działań - jesień 1996 r USA
1.rozpoczęcie szkolenia na F-18 w jednej z baz Marynarki US NAvy
(obsługa maszyny, pilotaż akrobacja, systemy nawigacji w praktyce, air -to-air, Air -to grnd)
-operacje na lotniskowcu ( po wylataniu przez każdego min 20 h )

2. Po kompletnym wyszkoleniu wcielenie do eskadry docelowej, ( rozpoczęcie służby na lotniskowcu, branie udziału w różnego operacjach w jakie zaangażowane będzie US NAVY- )- np udział w misjach typu HRP z chłopakami na Gildii

Coś w tym stylu wg mojej koncepcji
Obrazek
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Palatyn » 7 paź 2018, o 21:10

To zapowiada się ciekawie może ED teraz też się ogarnie i dożuci szybciej zabawek do horneta.
Obrazek
Palatyn
Rekrut

Postprzez Edelmann » 9 paź 2018, o 22:21

NA szybko w przerwie między kolejnymi odcinkami rodziny Soprano posiedziałem nad fabułą. Jak wspomniałem wcześniej- utwkił mi w głowie rok 1996 . Czemu? Nie wiem . Po prostu uznałem bezczelnie ( trosze żeby nie było przemyślałem swój wybór) że tak będzie OK.
A czy pamiętacie w ogóle rok 1996? Ja co nieco pamiętam. Dla odświeżenia pamięci warto wspomnieć co tegoż roku widział świat. A działo się wiele rzeczy spektakularnych. Czy ktoś wie że w styczniu tego roku Amerykańcy dokonali oblotu śmigłowca RAH-66 Comanche? Albo że prezydentem Palestyny został Jasser Arafat? Ostatni raz tego roku Francja przeprowadziła próbę nuklearną na Pacyfiku. Garij Kasparow przegrał partię szachową z komputerem Deep Blue a Rosja została przyjęta do Rady Europy!
Trwało 4 letnie oblężenie Sarajewa przez Serbów. Trwała wojna w Czeczeni a Adam Małysz wygrał w Oslo swój pierwszy Puchar Świata w skokach.W USA aresztowano sławnego Una Bombera. W Japoni rozpoczęto sprzedaż konsoli Nintendo 64.
W Arabi Saudyjskiej miał miejsce sławny zamach bombowy w Al. Khobar- kto czytał Dana Hamptona „F-16 Viper Pilot” , ten pamięta to z jego książki.
Jelcyn tego roku wygrał po raz drugi wybory prezydenckie w Rosji.
A pamiętacie sławną owcę Dolly? – tak, tę sklonowaną – urodziła się właśnie tego roku ;).
Amerykańska sonda kosmiczna Galileo przesłała na Ziemię wykonane z bliska zdjęcia jednego z księżyców Jowisza. Nasz Andrzej Gołota ( znacie? :P ) stoczył pierwszą walkę z Riddickiem Bowe. W tym samym roku latem zakończył się konflikt w Czeczeni ( tzw I wojna w Czeczeni ).
A czy pamiętacie Tupc-a Shakura – tego rapera? We wrześniu go zastrzelili. W tym tez samym roku władzę w Afganistanie przejęli Talibowie. NASA wystrzeliła Pathfaindera a w Bośni i Hercegowinie rozpoczęła się międzynarodowa misja stabilizacyjna oddziałów SFOR.
A w USA….. opracowano tego roku ..Viagrę , która za dwa lata weszła do sprzedaży :D.
Wiele innych pewnie znanych wydarzeń , które każdy z nas skrywa gdzieś w zakamarkach pamięci , wydarzyło się tego roku. USA rządzone wówczas przez Clintona jak zawsze rządziło militarnie i gospodarczo. Pozwalając sobie na uczestnictwo niemal w każdym konflikcie.
Tego roku jesienią rozpoczynamy naszą wirtualną przygodę z lataniem w US NAVY. Marynarka użytkowała od kilku lat równolegle F-18 i F-14. My rozpoczynamy szkolenie w jednej z baz marynarki wojennej na terenie USA co otworzy nam drogę do pełnienia zaszczytnej służby na lotniskowcu.

Właściwe loty – jak to zawsze u nas w klimacie AS real. Przeplatane będą treningami w symulatorze.
Każdy będzie musiał po kolei wykonać niezbędne zagadnienia praktyczne na określonym typie maszyny US NAVY. Ponieważ do służby wchodziło coraz więcej F-18 , dlatego tez na tej maszynie rozpoczyna się szkolenie.
Wiele , a być może większość wydarzeń w jakich weźmiemy udział bezpośrednio będzie fikcyjna a wiele też które faktycznie miały miejsce zostaną niejednokrotnie przypomniane jako odbywające się gdzieś w tle wydarzeń w których będziemy uczestniczyć.
Nie jest wykluczone że będziemy brać udział w operacjach , które wydarzyły się bądź mogły się wydarzyć . Sposób realizacji odbywanych przez nas działań z wiadomego względu będzie się zapewne mniej lub bardziej różnić od oryginału.

Otrzymaliśmy przydział do Bazy szkolnej US NAVY – NAS FALLON. Tam też mając w tle jej motto “Train the way you fight; fight the way you train.” Mamy opanować tajniki F-18 i nauczyć się jego wykorzystać w boju. Ponieważ w Fallon przeprowadzano akurat remonty pasa i całej infrastruktury , obecną turę skierowano do bazy w Indian Springs. Nie przysporzyło to szkolonym pilotom powodów do radości. Baza należała do US Air Force a co gorsza operowały tam w większości eskadry zajmujące się wynalazkiem pod tytułem bezosobowe pojazdy latające ( UAV). Od ponad roku operowały tam już niedawno stworzone Predatory. Ostatecznie przyszłym adeptom lotnictwa US NAVY z czasem przestało to przeszkadzać.

Prawie nowe jeszcze Hornety, niedawno przebazowane wraz z całym zapleczem technicznym , materiałowym jak i uzbrojeniem , personelem i czym tam jeszcze - są gotowe i czekają.

MAPA: NEVADA
Reszta wkrótce
Obrazek
Edelmann
Major PVAF

Postprzez Edelmann » 15 paź 2018, o 22:41

Eskadra powstała chwilę temu i już upada? :mrgreen:
Mav robisz coś z tym lataniem , czy masz wyj...e ??
Zakupiłem Horneta. Jak coś to jestem gotów.
Obrazek
Edelmann
Major PVAF

Następna strona

Powrót do Eskadra Strike Fighter Squadron 94 (VFA-94)